Układ Tegra 4 oficjalnie zaprezentowany

Targi CES 2013 jeszcze się nie rozpoczęły, a niektórzy producenci już prezentują swoje najnowsze rozwiązania. Jednym z nich jest nowy układ NVIDIA Tegra 4.

Nowy układ będzie dysponował czterema bardzo wydajnymi rdzeniami Cortex A15, które mają być nie tylko znacznie bardziej wydajne (notabene – są szybsze niż te w układzie A6X z iPada czwartej generacji), ale mają także zagwarantować o 45% mniejszy pobór energii. Naturalnie układ jest wyposażony w dodatkowy, energooszczędny piąty rdzeń, który jest załączany podczas spoczynku urządzenia. Najciekawszy jest jednak układ graficzny, który jest aż sześciokrotnie szybszy w porównaniu do Tegry 3 – oferuje on aż 72 rdzenie. Ponadto Tegra 4 posiada rozwiązanie Nvidia Computational Photography Engine, które pozwala robić szybciej zdjęcia a w dodatku w lepszej jakości oraz wspiera zdjęcia w HDR (obraz o jasności porównywalnej do zakresu jasności widzianego przez człowieka). Tryb ten pozwala na robienie lepszych zdjęć, jednak zmniejsza ich szybkość – po zrobieniu zdjęcia, musi być one przetworzone. Co ciekawe, wsparcie dla HDR już dawno miały układy wykorzystywane w Samsungu Galaxy S III i iPhone 5.

Pierwsze urządzenia mają być zaprezentowane jeszcze na targach CES. Ciekawe tylko, czy developerzy wykorzystają potencjał tego układu.

Dodaj komentarz