Ultimate Chess – dla maniaków szachów

Na rynku gier jest mnóstwo gier logicznych i strategicznych, ale ich twórcy i gracze często zapominają, że królem tego typu rozrywki są szachy. Program Ultimate Chess to aplikacja, która uruchamia się zarówno na nowszych, jak i na starszych urządzeniach.

Aplikacja – podobnie, jak inne programy szachowe, umożliwia łatwe przesuwanie bierek. By to zrobić, wybieramy bierkę i wskazujemy, gdzie ma się znaleźć. Dla amatorów przydatną opcją jest pokazywanie miejsca, gdzie można postawić daną figurę. Gracz, który miał już styczność z szachami, z tej opcji raczej nie będzie korzystać.

Najważniejsza opcją każdego programu szachowego jest to, jak gra przeciwnik. Pamiętam jeszcze program Chessmaster, w którym nawet na najwyższym poziomie aplikacja wykonywała dziwaczne ruchy i podobny problem dotyczy Ultimate Chess. Można ustawić poziom trudności od amatora do mistrza, co powinno wystarczyć każdemu graczowi.

Można korzystać także z takich opcji, jak zmiana wyglądu i baza partii. Podsumowując – gra zadowoli potrzeby każdego szachisty.

Dodaj komentarz