Via Protect – bezpieczeństwo dla Androida

Via Protect to oprogramowanie, które przykuwa wzrok i jest przyjazne dla palców użytkownika. Udany design aplikacji skutecznie zakrywa to, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo naszych danych. Dzięki temu programowi będziemy mogli zdecydować, które dane pragniemy zachować wyłącznie dla siebie, a którymi podzielimy się z innym ludźmi.

Aby zacząć korzystać z tej aplikacji konieczne jest zalogowanie się i stworzenie konta w aplikacji. Z poziomu smartfona jest to znacznie mniej przyjazne niż na przykład dzięki pomocy zwykłego komputera. Aplikacja pokazuje nam wizualny wskaźnik poziomu bezpieczeństwa, który jest podobny do tego, który możemy podziwiać w programie Bitdefender Clueful Privacy Advisor. Jeśli jakiś współczynnik jest niepokojąco niski, będziesz powiadomiony o metodach, które pozwolą na poprawę tej sytuacji.

Można na przykład ustawić kod pin lub zmienić hasło aplikacji na mocniejsze. Program nie podpowiada natomiast, jak tego dokonać, dlatego w razie problemów warto zajrzeć do instrukcji.

Dodaj komentarz