Vivo Xshot – świetna kamera

Niedawno cały świat mówił o premierze smartfona Huawei Ascend P7, ale w środę pokazał się inny, ciekawy model, czyli Vivo Xshot. Producent opisuje go jako bardzo mocny model z niezwykłą kamerą. Zobaczmy, czy to prawda.

Xshot posiada ekran 5.2 cala 1080 pikseli Full HD, kamerę o rozdzielczości 13 MP z tyłu, podświetlaną dwoma diodami LED. Procesor to 2.5 GHz Qualcomm Snapdragon 801, do dyspozycji mamy 3 GB RAM oraz 32 GB miejsca na dane. Można korzystać z takich technologii jak 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth, GPS. Bateria tego smartfona ma pojemność 2600 mAh i nie można jej wymienić. Prototypy działały pod kontrolą Androida 4.3, natomiast smartfon działa w dniu premiery pod Androidem 4.4 KitKat z nakładką Vivo Funtouch OS 1.2.

Największą zaletą tego smartfona jest natomiast obiektyw kamery. Jej matryca może nie zachwycać, ale robi to już przesłona f/1.8 oraz optyczna stabilizacja obrazu. Tak dobrego obiektywu trudno jest szukać nawet w drogich aparatach kompaktowych. Kamera do autoportretów ma rozdzielczość 8 MP.

Dodaj komentarz