VLC – dobry odtwarzacz wideo

VLC to odtwarzacz, który zdobył dużą popularność na komputerach osobistych z uwagi na to, że pozwala na odtworzenie niemal każdego rodzaju pliku. Od dwóch lat w sklepie Google Play była dostępna wersja Beta tego programu na Androida, a fanów mobilnego oglądania ściągniętych filmów ucieszy to, że powstała właśnie wersja o znacznie większych możliwościach. Można ją określić jako dopracowaną wersję beta.

VLC radzi sobie z większością formatów plików filmowych, dlatego będzie dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy masz dużą kolekcję plików na smartfonie lub dysku wirtualnym.

Oferuje on też obsługiwanie biblioteki mediów i obrazów ISO DVD. Nie ma problemu z otwieraniem filmów z napisami i obracaniem obrazu lub zmienianiem jego proporcji. To dobra alternatywa dla domyślnych aplikacji, które są zainstalowane w systemie Android. Jego plusem jest też to, że radzi sobie z odtwarzaniem piosenek równie dobrze, co aplikacje tworzone wyłącznie w tym celu. Jeśli chcesz sprawdzić jego możliwości, wejdź na Google Play i go pobierz.

Dodaj komentarz