W Internecie pojawiła się specyfikacja HTC One Mini.

Jedna ze stron zajmujących się porównywaniem różnych smartfonów zdecydowała się ujawnić, czego możemy oczekiwać od mniejszego brata HTC One. Okazuje się, że będzie to smartfon przeznaczony dla odbiorcy o średnio zasobnym portfelu. Od firmy HTC oczekuje się podążania ścieżką wyznaczoną przez bezpośredniego rywala – czyli Samsunga, który tworzy kompaktowe wersje swoich smartfonów, nie ustępujące większym modelom. Model HTC One Mini był zapowiadany kilka razy – ale dopiero teraz znamy nieco więcej danych na jego temat.

Wygląda na to, że HTC One Mini będzie wyposażony w procesor 1.4 GHz quad-core Snapdragon 400, oraz kartę graficzną Adreno 305.

Wyświetlacz ma wielkość 3.4 cala oraz rozdzielczość 1280 na 720 pikseli – co zagwarantuje świetny obraz. Prawdopodobnie smartfon zostanie wyposażony w system operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean wraz z interface HTC Sense UI 5.0. Aparat fotograficzny to prawdopodobnie kamera UltraPixel. Sprzęt będzie wyposażony w 2 GB pamięci ram oraz dysk twardy 16GB.

HTC jeszcze nie potwierdziło oficjalnie powstania tego modelu, ale na podstawie wycieków dokumentacji tego sprzętu, można wywnioskować datę premiery w Wielkiej Brytanii – będzie to sierpień.

Dodaj komentarz