WhatsApp jeszcze popularniejsza

W sieci pojawiły się informacje o sukcesie aplikacji WhatsApp. Ostatnie badania wykazały, że ma ona już 700 milionów użytkowników i ta ilość ciągle rośnie. Okazało się, że wykupienie aplikacji przez Facebooka było świetnym krokiem, gdyż mogłaby ona rzeczywiście zagrozić pozycji największego komunikatora na rynku.

Bardzo szybko pojawiają się nowi użytkownicy programu – przez cztery miesiące zarejestrowało konta 100 milionów fanów, a od lutego tamtego roku do dziś założyło konta 250 milionów osób.

Podobno każdego dnia za pośrednictwem tej usługi wysyła się ogromną ilość 30 miliardów wiadomości dziennie. Trudno nawet sobie wyobrazić taką ilość.

Na rynku jest mnóstwo konkurentów dla WhatsApp – są to między innymi aplikacje Tango, BlacBerry Mail i WeChat, ale nie da się ukryć tego, że w branży urządzeń mobilnych król jest tylko jeden.

Facebook zapłacił za WhatsApp ogromną kwotę 19 miliardów dolarów. Według właściciela Facebooka, suma jeszcze się nie zwróciła i chce on, by aplikację zainstalowało aż miliard użytkowników.

Dodaj komentarz