Czy widziałeś HTC Nexus 9?

Wiemy już, jak będzie wyglądał nowy model Nexusa 9, który produkuje firma HTC. Na jego pokładzie znajduje się oczywiście systemu operacyjny Android 5.0 Lollipop, a ten tablet ma według Google załatać dziurę pomiędzy poprzednimi modelami tej firmy – 7 cali i 10 cali. Ten ostatni miał nietypowe współrzędne ekranu – 4 do 3. Model przypomina konstrukcją smartfona Nexus 5, którego opracowała firma LG. Ma taki sam plastikowy tył, jak ten Nexus, co podoba się wielu klientom. Szklana obudowa była śliska i szybko się brudziła. Według wielu ludzi, będzie on wyglądał znacznie mniej prestiżowo od poprzednika.

Wielu klientów zwróci uwagę także na to, że obudowa Nexusa, a szczególnie jego ramki, nie są tak cienkie, jak w tabletach konkurencji. Naszym zdaniem, stanowi to plus, gdyż będzie można go komfortowo trzymać. W prawym, górnym rogu ekranu znajdują się przyciski głośności i przycisk włączania. Na górze, obok kamery można znaleźć gniazdo słuchawkowe i port USB 2,0. Ramka nieco wystaje ponad wyświetlacz, dzięki czemu będzie go lepiej chronić wtedy, gdy położymy Nexusa ekranem do dołu.

Ramki są znacznie grubsze od poziomej strony, co znacznie ułatwia trzymanie tabletu w takim położeniu. Nexus 5 miał nieco subtelniejszy wygląd. Jesteśmy pewni, że Google poczyniło dobry krok, idąc w kierunku wygody korzystania, a nie tylko zmniejszania wymiarów tabletu, co nikomu nie jest potrzebne.

Można łatwo zgadnąć, jaki model będzie bezpośrednim konkurentem tego tabletu – ma on identyczną rozdzielczość ekranu, co iPad Air 2 i iPad Mini 3 i wynosi ona 2048 na 1536 piksele. Ekran Nexusa jest nieco większy, niż tych modeli. Jak widać, rozdzielczość ekranu będzie mniejsza niż w wielu mocniejszych tabletach z Androidem, przez co w takich realistycznych grach, jak Real Racing obraz będzie miał widoczne piksele.

Z dodatkowych opcji warto podkreślić głośniki HTC BoomSound, które znajdują się z przodu. Google postanowiło stworzyć tablet w niskiej cenie o akceptowalnych parametrach. Czy to wystarczy, by stać się hitem?

Dodaj komentarz