The Witcher Adventure Game – kolejna gra o Wiedźminie

Wiedźmin to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier stworzonych przez Polaków. Jakiś czas temu pisaliśmy o The Witcher Battle Arena, w której uczestniczy się w pojedynkach drużynowych, natomiast dziś zajmiemy się planszówką pod tytułem The Witcher Adventure Game.

Bardzo dużym plusem tej gry jest to, że można grać zarówno samemu, jak i z innymi zawodnikami przez internet. Głównym obszarem gry jest mapa, na której każdy fan Sapkowskiego znajdzie miasta znane z kart powieści. Na początku rozgrywki każdy z graczy losuje kartę zadania, a każdy gracz musi je wykonać jak najszybciej.

Do wyboru mamy cztery postaci znane z książki – Geralta, Triss, Jaskra i Yarpena, a każdy z nich posługuje się innymi umiejętnościami.

W trakcie gry losujemy karty, które wpływają na to, co się stanie podczas naszej przygody. Przed nieszczęściami zabezpieczamy się dzięki losowaniu kart rozwoju. Jeśli otrzymamy obrażenia, możemy kontynuować grę, lub walczyć ze zmniejszonym paskiem zdrowia. Gra jest świetnie wykonana i kosztuje 20 zł.

Dodaj komentarz