The Witcher Battle Arena – dobra gra z drobnymi wadami

Wiedźmin to jedna z najbardziej oczekiwanych gier na komputery. Właściciele smartfonów mogą cieszyć się z gry The Witcher Battle Arena, której akcja toczy się w tym samym świecie, co Wiedźmina i pozwala na walkę z innymi osobami.

W grze, podobnie jak na przykład w World of Warcraft, wcielamy się w jednego z bohaterów i przystępujemy do walki. Gra polega na przejmowaniu pomników znajdujących się na planszy, dzięki czemu drugiej drużynie ubywają punkty. Walka toczy się drużynowo 3 na 3 osoby.

W czasie gry ulepszamy swoją postać, zdobywamy umiejętności magiczne i nabywamy umiejętności pasywne i aktywne. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, każda walka zaczyna się od nowa. Możesz korzystać z mikstur i bomb, które pomagają Ci pokonać wrogą drużynę. Jedna walka trwa około 10 minut.

Przed walką wybieramy, kim chcemy walczyć i co zabierzemy ze sobą na pole bitwy. Można grać z innymi graczami, walczyć z komputerem, biorąc do pomocy swoich znajomych, a także trenować z komputerem.

Grafika wygląda bardzo dobrze, co niesie ze sobą konieczność posiadania mocnego smartfona lub tableta, w przeciwnym razie pojawi się klatkowanie.

Muzyka jest dobrze dobrana i nie denerwuje gracza.

Minusem gry jest mała różnorodność. Jeśli nie chcesz płacić za rozgrywkę, masz do dyspozycji zaledwie 3 postaci i 2 areny. Jeśli zdecydujesz się na pełną wersję gry, do dyspozycji dostajesz aż … 9 bohaterów.

Lokacje są małe, jeśli chcesz przejść ją całą, zajmie Ci to nie dłużej, niż jedną minutę. Trudność polega także na trafianiu w małe przyciski interface i czytaniu małych napisów.

Mikropłatności nie są dokuczliwe, a zakupienie najlepszego topora nie sprawi, że będziesz rządził na arenie – pamiętaj o tym, że statystyki graczy na początku są wyzerowane i doświadczenie jest nabywane w trakcie każdej rundy. Może to zniechęcać graczy, którzy lubią poświęcać czas na na rozwój swojej postaci. Gra jest darmowa, a studio CD Project zapowiada, że wkrótce będzie znacznie bardziej rozbudowana i zapewni więcej rozrywki.

Dodaj komentarz