Xiaomi Ferrari – nie taki mocny

W sieci pojawiła się specyfikacja nowego modelu firmy Xiaomi, który nosi nazwę Ferrari. Nazwa wskazuje na to, że będzie to model z najwyższej półki, jednak jego specyfikacja tego nie potwierdza.

Nowy smartfon wyposażono w system operacyjny Android 5,0,2. Wyświetlacz ma przekątną 4,9 cala i rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli. Procesor to Snapdragon 615, który ostatnio jest bardzo popularnym modelem w nowych smartfonach. Wyposażono go także w kartę graficzną Qualcomm Adreno 505. Smartfon posiada pamięć 1,8 GB i 12 GB miejsca na Twoje dane. Aparat z tyłu ma rozdzielczość 12 MP, kamera z przodu posiada rozdzielczość 4,8 MP.

Firma Xiaomi pracuje intensywnie nad wprowadzeniem swojego smartwatcha. Inni producenci mogą tylko podziwiać, jak firma podbija rynek – w ciągu pięciu lat od powstania ten producent stał się jedną z największych firm na świecie. Xiaomi wpłynęło też na zmianę postrzegania smartfonów z Chin – dziś nie są już uważane za tanie modele, które szybko się psują i mają słabe parametry.

Dodaj komentarz