Xperia E4 – tani, dobry model

Większość informacji na temat smartfonów skupia się na najdroższych modelach, bo budzą one najwięcej emocji. Naszym zdaniem, warto także pisać o tanich modelach, które są kupowane znacznie częściej od flagowców. Takim modelem jest Sony Xperia E4.

Wyposażono go w wyświetlacz 5 cali 960 na 540 pikseli. Procesor w tym modelu to MediaTek 1,3 GHz z kartą graficzną Mali. Ilość RAM to 1 GB, natomiast na dane masz 8 GB pamięci wewnętrznej.

System operacyjny w tym modelu to Android 4.4.4. KitKat. Smartfon ma kamerę o rozdzielczości 5 MP i 2 MP, jego akumulator ma pojemność 2300 mAh. Model Xperia E4 waży 144 gramy i ma nieco ponad jeden centymetr grubości.

Plusem tego modelu jest długi czas działania na baterii – przy niezbyt intensywnym użytkowaniu wynosi on ponad 2 dni. Minusem jest niezbyt duża rozdzielczość ekranu – konkurencja w cenie poniżej 700 złotych oferuje wyższą rozdzielczość 1280 na 720 pikseli.

Sony ma wyświetlacz o rozdzielczości jedynie 960 na 540 pikseli, co będzie przeszkadzało tym z nas, którzy zwracają uwagę na wygładzanie czcionek. W większości zastosowań niska rozdzielczość wyświetlacza w smartfonie nie będzie bardzo przeszkadzała – interface i tak posiada dość duże litery.

Wielu osobom nie podoba się grubość smartfona, ale dzięki niej było możliwe użycie mocniejszej baterii. Możesz korzystać z takich opcji, jak Bluetooth i GPS Glonass. Czujnik światła i dioda powiadamiająca wpływa na wygodę użytkowania smartfona – tych opcji nie znajdziesz w każdym modelu na rynku.

Smartfon od Sony nie zachwyca także aparatem i wyglądem.

Nieźle sprawdza się interface od Sony, który oferuje na przykład dostosowywanie się do jasności otoczenia i tryb dla osób starszych.

Bardzo podobne model to Asus Zenfone 5, Huawei Honor Holly i Moto G (w drugiej wersji). Sony przegrywa z nimi wszystkimi przez niską rozdzielczość ekranu, jednak ma najmocniejszą baterię.
To dobre rozwiązanie, jeśli szukasz smartfona, który bez problemu przetrwa cały dzień użytkowania i nie zależy Ci na rozdzielczości ekranu.

Dodaj komentarz