Zenfone 2 – flagowiec w cenie średniaka

Smartfony firmy Asus nie cieszą się w Polsce dużym poważaniem, ale ich ostatni model, Zenfone 2, posiada na tyle mocne parametry, że może konkurować z wieloma innymi modelami.

Smartfony dostępny jest w wielu konfiguracjach. Wersja 5 cali kosztuje około 600 złotych, natomiast 5,5 cala z 4 GB RAM i dyskiem 32 GB kosztuje 1100 zł. Jest dostępny jeszcze mocniejszy model, który posiada 64 GB pamięci i kosztuje około 130 złotych więcej.

Ta ostatnia wersja osiągnęła bardzo wysokie wyniki w benchmarkach mimo to, że używa procesora Intel Atom Z3580. Jego taktowanie to 4*2,3 GHz. Smartfon posiada mocną kartę graficzną, a 4 GB RAM sprawia, że działa sprawnie w każdych warunkach.

Asus ma świetną strategię marketingową – w przeciwieństwie do pozostałych firm, oferuje bardzo mocno wyposażony model, który kosztuje znacznie mniej, niż telefony konkurencyjnych firm. W ofercie Sony czy Samsunga w takiej samej cenie dostaniemy modele, które mają znacznie gorszą wydajność i nie mogą się pochwalić takimi podzespołami.

Dodaj komentarz