ZenPad S – pierwszy Asus z USB typu C

Firma Asus bardzo dynamicznie rozwija linie swoich produktów. Nowym modelem w ich portfolio jest ZenPad S, będący jednocześnie najmocniejszym tabletem Asusa.

Ekran w tym modelu ma przekątną 8 cali i przyzwoitą rozdzielczość 2048 na 1536 pikseli. Warto zwrócić uwagę także na procesor Intel Atom Moorefield i aż 4 GB RAM. Aktualnie trudno znaleźć tablet z Androidem, który zaoferuje mocniejsze parametry.

Obudowa tego tabletu wyposażona jest w bardzo ciekawą opcję, jaką jest złącze USB typu C. Aby ułatwić notowanie na tym modelu, producent sprzedaje go z rysikiem. Kamera z tyłu obudowy ma 8 MP, natomiast z przodu – 5 MP, co w przypadku tabletu jest dobrym wynikiem. Urządzenie można kupić także z mniejszym ekranem 7 cali i większym – o przekątnej 10,1 cala. Prawdopodobnie będą miały one taką samą specyfikację, co model o przekątnej 8 cali. Tablet waży 299 gram, a jego grubość to zaledwie 6,7 mm, dlatego nikt nie powinien narzekać na to, że model prezentuje się mało nowocześnie. Jego plusem są cienkie ramki.

Dodaj komentarz