Zmiany w OneDrive

Pojawiła się aktualizacja programu Microsoft OneDrive, dzięki czemu można łatwiej zarządzać plikami, sortować je oraz udostępniać. Program Microsoftu to jedna z najważniejszych aplikacji tego typu, obok Dropbox, Google Drive i mniejszych usług. Wersja 2.5 na system operacyjny Android pozwala w końcu na wysyłanie zaproszeń do innych osób oraz bezpośrednie wysyłanie linków do plików. Można także znacznie łatwiej poruszać się między plikami. Microsoft jak zwykle zapewnia, że naprawił kilka błędów, które przeszkadzały w zarządzaniu plikami.

Można także wybrać spośród kilku rodzajów interface, dlatego OneDrive jest ładniejszy i pasuje większej ilości osób. Można ustawić miniaturki albumów (na przykład wybierając jedno ze zdjęć), otrzymujemy też możliwość umieszczenia zdjęcia bezpośrednio na Facebooku.

Program poprzednio nazywał się SkyDrive, a duża konkurencja ze strony Google Drive wymusiła na producentach dodanie kilku nowych opcji. Na dane w dalszym ciągu mamy mniej miejsca – 10 GB wystarczy na niedługo.

Dodaj komentarz