Zomato – nowa aplikacja dla fanów jedzenia

Do tej pory najważniejszym serwisem społecznościowym, który łączył fanów restauracji, byli Gastronauci. Niedawno doszło do przejęcia tego portalu przez Zomato, dzięki czemu możemy przeglądać jeszcze więcej lokali.

W aplikacji Zomato na system operacyjny Android można założyć konto w tradycyjny sposób lub prze portale społecznościowe. Niestety, ale nasze konto z Gastronautów nie będzie powiązane z Zomato. Nic nie szkodzi, bo szybko nauczymy się korzystać z nowej aplikacji, która podpowiada, jakie lokale znajdują się w okolicy. Możemy w nim sprawdzić średnią ocenę każdego lokalu i recenzje, opublikowane przez innych użytkowników. Nie brakuje opcji, która pokazuje, jak daleko mamy z naszego miejsca położenia do danego lokalu.

Użytkownicy nie muszą biernie czytać recenzji – wręcz przeciwnie, są zachęcani do umieszczania własnych. Za każdą recenzję czy dodane zdjęcia, dostajemy punkty. Możemy też przeglądać informacje o promocjach lub nowych lokalach w okolicy, ale także porozumiewać się z innymi użytkownikami.

Program będzie miał udostępnioną możliwość płacenia bezpośrednio z aplikacji, co będzie przydatne podczas pobytu w restauracji. Aplikacja jest wykonana w stylu nowego Androida i w jasny sposób opisuje poszczególne opcje.

W tej chwili w bazie programu znajduje się około 12 tysięcy aplikacji. Czekamy na dodanie jeszcze większej ilości, ale nie stanie się to bez pomocy zwykłych użytkowników, a także ludzi, którzy prowadzą własne lokale. Taka aplikacja jest dla nich szansą na zdobycie popularności wśród ludzi. Jeśli tak będzie, Zomato przyciągnie jeszcze więcej użytkowników, którzy napiszą kolejne recenzje.

Co ciekawe, dla wielu osób jedzenie na mieście stało się stylem życia i właściciele lokali zaczęli się bać o to, że dostaną negatywne recenzje. W wielu miejscach w USA zakazano wchodzenia ludziom, którzy mają na nosie Google Glass. Ostatnio to ryzyko jest znacznie mniejsze, bo nowy produkt od Google sprzedaje się bardzo słabo i będzie prawdopodobnie wycofany ze sprzedaży.

Dodaj komentarz