ZTE Blade Vec 4G – kontrowersyjny model

Smartfon ZTE Blade VEC 4G trudno jednoznacznie ocenić. Z jednej strony robi niezłe wrażenie, a z drugiej posiada błędy, które znacznie utrudniają jego użytkowanie.

Wykonanie smartfona stoi na średnim poziomie, tak samo jego design. Model jest duży, a na rynku są smartfony z większym ekranem, które mogą pochwalić się mniejszymi wymiarami. Smartfon ma mocno kanciasty kształt i przypomina trochę modele od Sony.

Przyciski powodują dużo problemów, ponieważ chodzą zbyt luźno. Dużym minusem jest to, że w smartfonie nie można wymienić baterii ani dołożyć slotu na karty microSD.

Problemem jest także to, że tył obudowy jest bardzo błyszczący, co powoduje jego szybkie rysowanie się. Gdyby nie to, smartfon byłby znacznie przyjemniejszy w użytkowaniu – jego obudowa unibody jest bardzo sztywna i wygodnie się ją trzyma.

Wyświetlacz ma standardowe 5 cali i rozdzielczość 1280 na 720 pikseli. Użyta rozdzielczość jest w zupełności wystarczająca do większości zastosowań, czego nie można powiedzieć o jakości czerni czy o zabezpieczeniu ekranu przed porysowaniem, którego nie ma. Mimo tych wad, ze smartfona można wygodnie czytać nawet w pełnym słońcu pod każdym kątem.

Na uwagę zasługuje niezły system operacyjny Android 4.4.2 Kitkat, która wygląda niemal tak samo, jak system spotykany na Nexusach. Nie można tego powiedzieć natomiast o płynności działania systemu operacyjnego, gdyż zdarzają mu się przycięcia.

ZTE Blade VEC 4G bez instalowania programów kiepsko radzi sobie z filmami i pozwala na odtwarzanie jedynie najbardziej popularnych formatów. Ciekawe opcje, zaproponowane przez producenta tego sprzętu, to także rozbudowany korektor, jak i ustawianie wirtualnych przycisków na pulpicie smartfona. Jeśli znasz tylko język polski, korzystanie ze smartfona nie będzie przyjemne – tłumaczenie interface jest niedbałe.

Procesor to Snapdragon 400 1.2 GHz z kartą Adreno 305. Można korzystać z 1 GB RAM, co jest wyraźnie zbyt małą ilością, jak na potrzeby płynnego działania interface. Na dane pozostaje użytkownikowi jedynie 9 GB miejsca, co jest małą ilością.

Dodaj komentarz