ZTE prezentuje pierwszy smartwatch

Zegarki Smartwatch to nie tylko domena największych producentów. Ostatnio swój model postanowił wypuścić producent ZTE. Nazwa nowego modelu to BlueWatch, a kształt nawiązuje do Samsunga Galaxy Gear S. Zdjęcia tego modelu, które pokazały się w internecie, nie są zbyt dokładne. Widać na nich plastikową obudowę i kwadratowy wyświetlacz. Tym samym zegarek odchodzi od najnowszego trendu okrągłych smartwatchy promowanych przez Motorolę i inne firmy.

Na obudowie znajduje się logo firmy ZTE oraz osłona głośnika. Nieco niżej można podziwiać okrągły guzik, który służy jako przycisk Home. Według firmy ZTE BlueWatch pojawi się 16 września w Nowym Jorku. Najpierw firma musi uzyskać certyfikat MIIT, który potwierdza ,że urządzenie spełnia normy telekomunikacyjne. Po uzyskaniu odpowiednich dokumentów zegarek smartwatch pojawi się w Chinach, a następnie na całym świecie.

Czy zapowiada się na rewolucję w zegarkach tego typu? Raczej nie, gdyż model ZTE nic nie wnosi do tego gatunku produktów i powiela pomysły konkurencji.

Dodaj komentarz