2 nowe modele tabletów Lenovo

Firma Lenovo pracuje nad kolejnymi modelami tabletów. Mają być one zaprezentowane na targach IFA 2014 i noszą nazwę ThinkPad Helix 2 oraz Tab S8. Podobnie jak konkurencja, czyli producenci pokroju ASUS, HTC, Samsunga czy LG skupia swoje siły na pokazaniu nowych produktów właśnie w czasie słynnych targów. W tamtym roku firma Lenovo także pokazała dwa tablety.

Lenovo Tab S8 to tablet w kolorowej obudowie, z kamerą podświetlaną za pomocą lampy błyskowej, z procesorem Intela i ciekawie wyglądającym nadrukiem logo producenta. Tablet działa dzięki niezbyt mocnemu, energooszczędnemu procesorowi ATOM. Ma kamerę o rozdzielczości 8 MP, 2 GB RAM i system Android 4.4 KatKat z GPS.

Helix ma zupełnie inna budowę i przypomina raczej Microsoft Surface – jego ekran ma 11.6 cala Full HD IPS, używa procesora Intel Core i7, ma aż 256 GB na dane użytkownika i 8 GB RAM. W połączeniu z systemem Windows 8 staje się bardzo mocnym urządzeniem do wielu zadań, które można połączyć z klawiaturą i stacją dokującą z napisem ThinkPad.

Dodaj komentarz