Ponad 50 procent telefonów alarmowych jest fałszywych – donosi FCC

Na stronie organizacji FCC pojawiły się ciekawe dane. Ponad 50 procent telefonów pod numery alarmowe z komórek wykonywanych jest przez przypadek, gdy telefon znajduje się w kieszeni. 70 procent ludzi na świecie wzywa karetkę przez smartfon, a przez nieprawidłowe działanie systemu blokowania klawiatury co roku wykonuje się aż 84 miliony połączeń alarmowych. Każdego dnia jest ich 230000, co pokazuje, jak ogromna jest skala problemu.

Organizacja FCC, zajmująca się bezpiecznym wykonywaniem połączeń ma zamiar zmienić coś w sposobie dzwonienia pod telefony alarmowe. Sprawdzano kilka rozwiązań technicznych, jednak ani jedno z nich nie okazało się skuteczne.

Ogromnym ryzykiem są też telefony pod numery alarmowe wykonywane przez dzieci. Jedno dziecko z Shelby Cout dzwoniło pod numer 911 84 razy w ciągu jednej nocy, przez co pojawił się ogromny problem w funkcjonowaniu linii w centrali. Nie ma danych na temat tego, czy fałszywe połączenia pojawiają się częściej na smartfonach, czy na zwykłych komórkach.

Dodaj komentarz