Adventures of Mana – odświeżona przygodówka od Square Enix

„Final Fantasy Adventure” jest jednym z najstarszych tytułów należących do popularnego wydawcy gier, jakim jest Square Enix. Ta znakomita przygodówka rozpoczęła swoje niekończące się panowanie w latach 90-tych, skutecznie dominując nad pozostałymi pozycjami w świecie gier na Game Boy’a. Bardzo szybko została okrzyknięta jedną z najlepszych gier RPG i od tamtego czasu zdążyła już odwiedzić szereg rozmiatych platform, na dobre zadamawiając się w cyfrowej krainie. Co więcej, „Final Fantasy” przetarła również szlak dla całej serii gier fantasy. Square Enix nieprzerwanie trzyma rękę na wirtualnym pulsie i dba o to, aby każdy z jego nieśmiertelnych klasyków oferował graczom rewelacyjną zabawę, która utrzymywana jest na wysokim poziomie wizualnym i dźwiękowym.

W związku z podtrzymywaniem zainteresowania społeczności ze środowiska gier mobilnych, Square Enix postanowiło odsmażyć jeszcze jeden kotlecik i wzbogacić świat smartfonów o kolejną znakomitą pozycję, zatytułowaną „Adventures of Mana”.

Adventures of Mana

Fabuła „Adventures of Mana” wrzuca gracza w sam środek morderczej areny, na której nieustannie odbywają się brutalne pojedynki walecznych gladiatorów, bardzo często przeplatane atakami bezlitosnych monstrów. Zmuszony przez Mrocznego Lorda do wzięcia udziału w tej krwawej masakrze, główny bohater, dzień po dniu, powala kolejnych przeciwników, przy okazji planując zagładę swojego okrutnego oprawcy. W oddali, na szczycie góry Illusia, rośnie Święte Drzewo, o którym od tysięcy lat krążą niesamowite legendy. Plotka głosi, że drzewo posiada potężne moce drzemiące w jego wnętrzu. A każdy, komu uda się dostąpić zaszczytu położenia swoich dłoni na chropowatej korze majestatycznego pnia, zostanie przez owe drzewo hojnie obdarowany. Nic w tym dziwnego, że nikczemny lord już od dawna próbuje chwycić to co nieuchwytne i utorować sobie drogę do nieskończonych pokładów niszczycielskiej mocy. Z tego powodu, bohater postanawia uzbroić się aż po same zęby i za wszelką cenę pokrzyżować szatańskie plany bezwzględnego złoczyńcy. W grze zastosowano sześć kategorii szczegółowo opracowanych zestawów broni i osiem potężnych czarów, które będą graczowi towarzyszyć przez wszystkie etapy tej wspaniałej przygody.

Adventures of Mana na tablet czy telefon?

„Adventures of Mana (remastered)” została stworzona z myślą o smartfonach i tabletach z systemami Androida, wykorzystując pomysłowe rozwiązania typowe dla gier na urządzenia mobilne, jednak sterowanie na smartfonie nawet z większym wyświetlaczem może sprawiać problemy, dlatego bardziej polecam granie na tablecie. System sterowania w grze dysponuje wirtualnym joystick’iem, który dostępny jest w dowolnym miejscu na ekranie. Zastosowano również tzw. auto-dostosowanie – pozwalające na sprawowanie pełnej kontroli nad postacią, jeśli zdarzy się, że gracz przypadkowo przesunie swój kciuk.

Jeżeli więc szukacie gierki, która nie tylko pożre długie godziny wolnego czasu, ale zapewni też inteligentną i pełną wrażeń zabawę; „Adventures of Mana” będzie dla Was idealnym rozwiązaniem. Zapraszamy do przekroczenia wrót baśniowej krainy, do oswobodzenia ludzkości ze szponów upiornego Zła, a także do heroicznego zgładzenia czarnego charakteru. Nadszedł czas, aby stać się żywą legendą, o której pieśni będą słyszane w najdalszych zakątkach magicznego królestwa.

Dodaj komentarz