Artykuły

Agent Alice, czyli znajdź przedmioty


Agent Alice to gra typu hidden object, czyli dostajemy listę przedmiotów, które musimy znaleźć na ekranie naszego smartfona lub tabletu. Gra wyróżnia się przede wszystkim doskonałą grafiką i dobrym spolszczeniem, nie wszystkie tego typu gry są zainteresowane stworzeniem polskiej wersji językowej.

Agent Alice

W grze wcielamy się w tytułową bohaterkę, czyli agentkę Alicję, która zostaje powołana do rozwiązywania spraw kryminalnych często o charakterze paranormalnym. W miarę przechodzenia kolejnych etapów szybko dowiadujemy się, że mary senne są w stanie przedostać się do naszego świata poprzez lustra, dlatego głównym zadaniem Alicji jest znalezienie śniącego, a następnie zniszczenie lustra. Na swojej drodze Alicja spotyka różne postacie, niektóre z nich zostają jej przyjaciółmi i pomagają jej w późniejszych zadaniach.

Jednym z głównych wątków gry jest rozwikłanie zagadki zniknięcia rodziców Alicji, którzy zaginęli gdy Alicja była jeszcze małym dzieckiem, al żeby dowiedzieć co się stało będziecie musieli poświęcić grze trochę czasu 🙂

Agent Alice Rozgrywka

W grze przede wszystkim liczyć będzie się Wasz refleks i spostrzegawczość. Na początku nie będziemy dysponowali za dużą ilością energii, więc starajcie się wyszukiwać przedmioty szybko, a przy tym unikać pomyłek, bo od tego zależy liczba zdobytych punktów, które przekładają się na gwiazdki, a gwiazdki na możliwość zbadania przedmiotów lub przeprowadzenia innych akcji przybliżających nas do rozwiązania sprawy.

W grze otrzymamy dwa rodzaje podpowiedzi, duże i małe. Duża podpowiedź za nas wyszuka przedmioty, natomiast mała jedynie wskaże nam ich położenie. Plus jest taki, ze gra daje ich dosyć dużo więc ja osobiście nie miałem momentów, w których bym się „zawiesił” i nie mógł odnaleźć jakiegoś przedmiotu.

Gra jest bezpłatna, ale wbudowane są w niej mikropłatności, dzięki którym możemy dokupić dodatkową energię lub przyspieszyć rozgrywkę i zmniejszyć czas oczekiwania na kolejny odcinek.

Zbadaj miejsce zbrodni

Gra jest naprawdę dobrze zrobiona pod względem graficznym, ale jeżeli chodzi o grywalność też jej niczego nie brakuje. Urzeka wspaniałymi grafikami, zarówno tło rozgrywki, jak i same przedmioty są bardzo szczegółowo narysowane. Mikropłatności w grze nie są jakieś nachalne i nawet nie wydając pieniędzy rozgrywka się nie ślimaczy. Jedyną rzeczą, która mnie mocno irytowała są były dialogi w grze, które są tak tandetne, że aż przykro się to czytało 🙂

Co mi się podobało:

+ oprawa graficzna
+ duża liczba etapów, zapewniających długą rozgrywkę
+ gra dopracowana
+ bardzo dobre spolszczenie

Co mi się nie podobało:

– fatalne dialogi w grze

Artykuły
Allview Viva H1001 LTE- niskobudżetowy tablet z GPS i 3G za mniej niż 750zł
Gry Android
QWOP
Artykuły
Meizu MX5 i M1 Note 2 – dwa nowe modele
There are currently no comments.