Agent Alice, czyli znajdź przedmioty

https://www.youtube.com/watch?v=Pn5p4BHbPeg

Agent Alice to gra typu hidden object, czyli dostajemy listę przedmiotów, które musimy znaleźć na ekranie naszego smartfona lub tabletu. Gra wyróżnia się przede wszystkim doskonałą grafiką i dobrym spolszczeniem, nie wszystkie tego typu gry są zainteresowane stworzeniem polskiej wersji językowej.

Agent Alice

W grze wcielamy się w tytułową bohaterkę, czyli agentkę Alicję, która zostaje powołana do rozwiązywania spraw kryminalnych często o charakterze paranormalnym. W miarę przechodzenia kolejnych etapów szybko dowiadujemy się, że mary senne są w stanie przedostać się do naszego świata poprzez lustra, dlatego głównym zadaniem Alicji jest znalezienie śniącego, a następnie zniszczenie lustra. Na swojej drodze Alicja spotyka różne postacie, niektóre z nich zostają jej przyjaciółmi i pomagają jej w późniejszych zadaniach.

Jednym z głównych wątków gry jest rozwikłanie zagadki zniknięcia rodziców Alicji, którzy zaginęli gdy Alicja była jeszcze małym dzieckiem, al żeby dowiedzieć co się stało będziecie musieli poświęcić grze trochę czasu 🙂

Agent Alice Rozgrywka

W grze przede wszystkim liczyć będzie się Wasz refleks i spostrzegawczość. Na początku nie będziemy dysponowali za dużą ilością energii, więc starajcie się wyszukiwać przedmioty szybko, a przy tym unikać pomyłek, bo od tego zależy liczba zdobytych punktów, które przekładają się na gwiazdki, a gwiazdki na możliwość zbadania przedmiotów lub przeprowadzenia innych akcji przybliżających nas do rozwiązania sprawy.

W grze otrzymamy dwa rodzaje podpowiedzi, duże i małe. Duża podpowiedź za nas wyszuka przedmioty, natomiast mała jedynie wskaże nam ich położenie. Plus jest taki, ze gra daje ich dosyć dużo więc ja osobiście nie miałem momentów, w których bym się „zawiesił” i nie mógł odnaleźć jakiegoś przedmiotu.

Gra jest bezpłatna, ale wbudowane są w niej mikropłatności, dzięki którym możemy dokupić dodatkową energię lub przyspieszyć rozgrywkę i zmniejszyć czas oczekiwania na kolejny odcinek.

Zbadaj miejsce zbrodni

Gra jest naprawdę dobrze zrobiona pod względem graficznym, ale jeżeli chodzi o grywalność też jej niczego nie brakuje. Urzeka wspaniałymi grafikami, zarówno tło rozgrywki, jak i same przedmioty są bardzo szczegółowo narysowane. Mikropłatności w grze nie są jakieś nachalne i nawet nie wydając pieniędzy rozgrywka się nie ślimaczy. Jedyną rzeczą, która mnie mocno irytowała są były dialogi w grze, które są tak tandetne, że aż przykro się to czytało 🙂

Co mi się podobało:

+ oprawa graficzna
+ duża liczba etapów, zapewniających długą rozgrywkę
+ gra dopracowana
+ bardzo dobre spolszczenie

Co mi się nie podobało:

– fatalne dialogi w grze

Dodaj komentarz