Aktualizacja Touchless Controll dla Motoroli

Moto X potrafi teraz czytać powiadomienia. Aplikacja Touchless Control w przypadku tego urządzenia sprawdzała się rewelacyjnie, a jej twórcy postanowili wydać uaktualnienie, które pozwoli na głośnie przeczytanie nam powiadomień. Dzięki temu nie będziesz nawet musiał spoglądać na ekran smartfona, by dowiedzieć się, że przyszła ci wiadomość. Po zainstalowaniu tej aplikacji konieczne jest powiedzenie kilku angielskich komend (What’s up oraz Read Notifications), którego dokonujemy po włączeniu. Następnie wystarczy zatwierdzić zmiany za pomocą powiedzenia słowa OK Google Now i aplikacja od tej pory będzie nam czytała powiadomienia. Jak do tej pory nie doczekaliśmy się polskojęzycznej aplikacji Touchless control (co nie jest dziwne, zważywszy na niewielką ilość smartfonów Moto X w Polsce), ale powstają już inne wersje językowe. Należą do nich wersja w języku hiszpańskim oraz włoskim. W wersji beta aplikacja działa także w innych językach.
Nowymi możliwościami tego programu mogą cieszyć się jedynie osoby, które zaktualizowały system operacyjny do Android 4.4 KitKat, dlatego przed jego włączeniem, należy się upewnić, jaki mamy system operacyjny.
Czytanie powiadomień to nie jedyna opcja, w jaką wyposażono nowy program Touchless Controll. Poprawiono znacznie jakość rozpoznawania komunikatów głosowych, dlatego możemy liczyć na to, że działa on znacznie dokładniej niż poprzednio. Według producentów tego smartfona, będzie on szybciej przestawać nasłuchiwać naszego głosu, dzięki czemu nie będzie już tak wiele pomyłek. Trzeba dodać także, że Motorola stworzyła jeden z niewielu programów tego typu, które naprawdę działają. Uaktualnienie przyniesie także naprawę pozostałych błędów, które dotykały użytkowników Moto X. Aplikację można zainstalować także na takich smartfonach jak Droid Ultra, Droid Mini oraz Droid Maxx. Uaktualnienie na pewno wpłynie na to, że więcej osób będzie używało tej aplikacji podczas jazdy samochodem lub rowerem. Badania wskazują jednak, że najbezpieczniej jest wtedy nie korzystać ze smartfona.

Dodaj komentarz