Alternatywa dla Chromecasta

Chromecast to bardzo ciekawe urządzenie, jednak konkurencja nie śpi i szybko wprowadziła podobny sprzęt, który może zagrozić pozycji giganta. Ciekawym wyborem jest na przykład Roku Streaming Stick – kosztuje aż 20 dolarów więcej od Chromecasta, ale działa na dołączony pilot i ma własny, dedykowany interface. Dzięki niemu można streamować aż 1200 kanałów. Cena tego urządzenia wynosi około 150 dolarów.

Amazon Fire TV to sprzęt pozwalający zarówno na granie w proste gry (ostatnio pojawiła się gra Flappy Bird 2, przeznaczona wyłącznie na to urządzenie), a także zaawansowane opcje streamowania kanałów. Amazon Fire TV to jedno z najdroższych urządzeń tego typu – za niewielkie, czarne pudełko zapłacimy aż 300 złotych, a w tej cenie dostajemy pilot.

Jeśli najczęściej korzystasz z iTunes to warto zastanowić się nad zakupem Apple TV. Kosztuje tyle samo, co Amazon Fire TV i oferuje kompletną integrację z iTunes. Można także streamować rzeczy z twojego urządzenia Apple.

AllCast to budżetowa opcja – dzięki niemu możesz oglądać w telewizorze pliki zgromadzone na smartfonie, ale to nie wszystko. Istnieje możliwość ściągnięcia darmowej aplikacji na smartfona, która ma ograniczony czas streamowania, lub zastanowić się nad wersją Premium, bez takich ograniczeń. Program działa w połączeniu z innymi urządzeniami, takimi jak Chromecast, Apple TV, Amazon Fire TV, z konsolami Xbox i telewizorami takich firm jak Sony, Samsung i Panasonic.

Ciekawym programem, który niestety już nie jest dostępny do ściągnięcia jest Cheapcast. Oferował działanie na każdym smartfonie i tablecie z Androidem i działała na podobnych zasadach jak AllCast. Niestety, ale program został niedawno usuniety z Google Play Store, ale można znaleźć jeszcze archiwalne wersje tego softu. Pozwala on na przykład na poprawne wyświetlanie YouTube i na szyfrowane przesyłanie danych.

Jak widać, Chromecast to standard w dziedzinie streamowania multimediów a inne firmy oferują droższe rozwiązania, ale w połączeniu z większą liczbą opcji.

1 komentarz do “Alternatywa dla Chromecasta”

  1. Czy są jakieś urządzonka, które przesyłają obraz z PC (z pulpitu czyli to co na pc to na tv) lub smartfona?
    Wiem, że można to zrobić przez funkcję w przeglądarkach opartych na chromium jak Chrome czy Vivaldi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz