Amazon Wallet – portfel inny niż wszystkie

Obecnie panuje boom na programy, które oferują mobilne płatności. Google Wallet rozwija się coraz lepiej, a o stworzeniu systemu płatności marzy także Apple. Kolejną firmą, która oferuje własny system takich płatności jest Amazon Wallet, jednak można go używać jedynie podczas zakupu na stronie.

Oferuje nieco inne opcje, niż programy, które wymieniliśmy. Można dzięki niemu przechowywać dane twoich kart lojalnościowych, dzięki czemu zyskasz do nich dostęp zawsze wtedy, gdy będą potrzebne. Nieco dziwne jest to, że dostęp do programu jest chroniony za pomocą kodu PIN, ale z kartami lojalnościowymi wiąże się niebezpieczeństwo utraty danych.

Można także zeskanować kod QR programu i zyskać szybki dostęp do karty. Ponieważ wszystkie dane są dostępne w chmurze, skorzystasz z nich z każdego urządzenia, które posiadasz. Program w wersji Beta można pobrać ze strony Google Play – Amazon Wallet na razie nie cieszy się dużą popularnością, ale ilość użytkowników rośnie każdego dnia. Ciekawe, kiedy pojawi się dopracowana wersja.

Dodaj komentarz