Ampere – sprawdź swoją ładowarkę

Czy wiesz, że ładowarki do smartfonów często ulegają awariom, co prowadzi do problemów z ładowaniem takiego urządzenia? Jeśli Twój smartfon ładuje się ostatnio znacznie dłużej niż wtedy, gdy był nowy, oznacza to problem z ładowaniem. Na szczęście są aplikacje, które pozwalają sprawdzić, czy ładowarka jest sprawna i dostarcza prąd o odpowiednim natężeniu.

W przypadku systemu operacyjnego Android jest to aplikacja Ampere. Pokazuje ona na ekranie głównej parametry baterii i ładowarki. Można sprawdzić, jak bardzo jest naładowana bateria, jakim napięciem jest aktualnie ładowana i w jakiej technologii wykonano baterię. Jeśli nie jesteś pewien, czy wyniki są prawidłowe, będziesz mógł wysłać informacje na temat baterii bezpośrednio przez portale społecznościowe.

Dzięki Ampere możesz porównać, która z dwóch ładowarek działa sprawniej, a gdy kupujesz nową ładowarkę, sprawdzisz czy odpowiada ona wymaganiom Twojego telefonu. Plusem jest bardzo duża ilość modeli smartfonów, które są obsługiwane przez ten program.

Dodaj komentarz