Aquaris e 4,5 – już wkrótce z Ubuntu

System Android dla wielu osób działa zbyt wolno, natomiast Nokie Lumie mają zbyt mało możliwości. Iphone budzi jeszcze więcej kontrowersji. Być może rozwiązaniem problemu będzie zainstalowanie na smartfonie systemu Ubuntu Phone. Pojawił się już pierwszy smartfon, który korzysta z tego systemu operacyjnego.

Aquaris e4,5 to model, który posiada tani procesor MediaTek z zegarem 1,3 GHz i kartą graficzną Mali 400. Wyposażono go w 1 GB RAM i 8 GB pamięci na dane użytkownika. Smartfon ma ekran 4,5 cala 540 na 960 pikseli i baterię o pojemności 2150 mAh. Model jest dostępny z Androidem, ale nie długo pojawi się także Ubuntu Edition.

System operacyjny Ubuntu będą mogły wypróbować osoby, które mają Nexusa, ale trudno powiedzieć, czy komuś będzie się chciało instalować w smartfonie nowy system tylko po to, by zapoznać się z nowinkami. Jeśli jest to system Ubuntu o takich możliwościach, jak na komputerach stacjonarnych, to 1 GB RAM może być zbyt małą ilością pamięci do płynnego działania. Czas okaże, czy system zdobędzie popularność.

Dodaj komentarz