Asus MeMo Pad FHD 10 – średniak z mocnym ekranem

Asus MeMo Pad FHD 10 – prezentacja nowego tabletu

Ostatnim urządzeniem, które było zaprezentowane na targach Computex, był Asus MeMo Pad FHD – interesujący, dziesięciocalowy tablet. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie do Samsunga Galaxy Tab. Również specyfikacja tych dwóch urządzeń różni się tylko szczegółami. Tablet Asusa może poszczycić się grubością zaledwie 9.5 mm oraz Androidem 4.2 Jelly Bean.

Specyfikacja może zachwycić każdego fana marki Asus, a być może przyciągnie nawet kilka osób, które jeszcze nie są do końca przekonane do sprzętu tego producenta. Ekran to 10.1 cali o rozdzielczości 1920 na 1200 pikseli. Ze względu na mocny procesor, sprzęt bez problemu odtwarza filmy w rozdzielczości 1080p. Firma zapewnia 10 godzinne działanie tabletu oraz komunikację z użyciem Bluetooth 3.0, WiFi oraz GPS.

Wagę urządzenia nieco zwiększają głośniki stereo – waży 580 ram. Pamięć, którą możemy przeznaczyć to tyle, ile zostanie po zainstalowaniu Androida na 16 lub 32 Gb.

Warto zaznaczyć, że urządzenie oferowane jest w dwóch opcjach kolorystycznych. W specyfikacji zapomnieliśmy dodać, iż Asus wyposażył swój sprzęt w 2 GB ramu oraz kamery o rozdzielczości 5, oraz 1.2 MP. Design tego modelu przypomina nam nieco powiększonego Nexusa 7.

Dodaj komentarz