Baby Monitor – przydatna aplikacja dla rodziców

Baby Monitor All-In-One to bardzo przydatny program na system operacyjny Android, który pozwala na oglądanie tego, co dzieje się z naszym dzieckiem, gdy nie ma nas w domu. Program można ściągnąć z Play Store. Jego największe zalety to świetny wygląd aplikacji oraz łatwe nawigowanie. Opcje są bardzo przydatne, jednak wysyłanie wiadomości i wiele innych opcji wydaje się być bezużyteczne. Demo trwa tylko 15 minut, dlatego nie można go używać do żadnych celów, ale przynajmniej możemy zapoznać się z możliwościami programu. Po włączeniu programu widzimy kilka opcji korzystania – Opcja niani oraz Walkie-Talkie, dzięki czemu można się porozumiewać z dzieckiem. Warto przedtem podłączyć smartfon zostawiony w domu do ładowarki i upewnić się, że nie działają w tle inne aplikacje, które mogą zatrzymać jego działanie. Opcja Niani pozwala na korzystanie z aplikacji wtedy, gdy odnotuje ona jakiś dźwięk w pokoju dziecka. Można także porozmawiać ze starszym dzieckiem, a po rozmowie telefon wraca w tryb nasłuchiwania.

Walkie Talkie to opcja dostępna przez Wi-Fi lub Bluetooth. Rodzic może zarówno nasłuchiwać tego, co robi dziecko, jak i włączyć muzykę z jego smartfona, dopasować głośność, wybrać piosenkę oraz sprawdzić poziom naładowania baterii. Możliwe jest też ustawienie wrażliwości mikrofonu na dźwięk oraz jego czasu, po którym komunikacja się włączy. Połączenie jest szczególnie wartościowe wtedy, gdy podłączymy w domu tablet do telewizora. Jest to dobry wybór na przykład wtedy, gdy rodzice znajdują się w drugim pokoju, wtedy nie trzeba łączyć urządzeń przez Wi-Fi, a jedynie przez Bluetooth.

Aplikacja posiada delikatne kolory i duże suwaki, dlatego jej obsługa nie powinna sprawiać dla nikogo problemów. Urządzenie nie spowalnia, gdy usługa działa w tle, dlatego można go użyć w przypadku starszych smartfonów i tabletów. Podłączenie smartfona trwa kilka sekund. Program kosztuje zaledwie 3 dolary, dlatego wielu rodziców z pewnością zdecyduje się na zakup i wypróbowanie jego pełnej opcji.

Dodaj komentarz