BlackBerry Leap – niezbyt mocna specyfikacja

BlackBerry Leap to kolejny smartfon od tego producenta. Podobnie, jak w przypadku modeli, które powstały wcześniej, jego powodzenie może wpłynąć na utrzymanie się firmy na rynku. Cena smartfona wynosi nieco ponad 1000 złotych.

Smartfon korzysta z procesora Snapdragon S4 Plus taktowanego zegarem 1,5 GHz. Posiada kartę graficzną Adreno 225 i wyświetlacz o przekątnej 5 cali. Jego rozdzielczość wynosi 1280 na 720 pikseli, natomiast ilość miejsca na dane to 16 GB.

Wyposażono go w LTE i slot na jedną kartę SIM. Można korzystać z GPS i portu na karty pamięci. Kamera ma rozdzielczość 8 MP i jest doświetlana za pomocą diody LED. Z przodu znajduje się kamera o rozdzielczość 2 MP. Bateria w tym modelu ma 2800 mAh, a grubość obudowy wynosi 9,5 mm. Największą zaletą, a jednocześnie wadą tego modelu jest system operacyjny – to BB OS. Jest mało osób, które będą chciały się przyzwyczajać do nowego OS. Naszym zdaniem parametry smartfona są zbyt słabe – w tej cenie można kupić znacznie lepsze modele z Androidem.

Dodaj komentarz