BQ Aquaris M10- Hiszpański tablet ze średniej półki

Hiszpańska firma BQ w listopadzie zamierza wypuścić na rynek swój mid-endowy tablet z dwoma wariantami zastosowanego wyświetlacza. Mowa o modelu Aquaris M10. Wersja tabletu z ekranem HD zostanie wyceniona na poziomie 229 euro (970 złotych), natomiast wersję Full HD kupimy 30 euro drożej (1097 złotych). Oto jak prezentuje się ich specyfikacja.

W obu przypadkach zastosowano 10.1-calowy ekran klasy IPS o rozdzielczości HD lub FHD. Czterordzeniowy 64-bitowy procesor MediaTek MT8163 o zegarze na poziomie 1.5 GHz w przypadku wersji FHD lub o taktowaniu na poziomie 1.3 GHz w przypadku wersji HD. Wsparciem dla procesora będzie 2 GB pamięci operacyjnej, natomiast pamięć wewnętrzna wynosić będzie 32 GB w wersji FHD i 16 GB w wersji HD. Oba warianty można będzie rozszerzyć dzięki karcie microSD.

Za zdolności fotograficzne odpowiadać będzie w wersji FHD 8 Mpix aparat główny oraz 5 Mpix kamerka przednia. W wersji HD zobaczymy 5 Mpix aparat główny oraz 2 Mpix kamerkę przednią. Za zasilanie w obu wersjach posłuży akumulator o pojemności 7280 mAh, a preinstalowany system to Android 5.1 Lollipop.

Dodaj komentarz