CamScanner – dobry skaner na Androida

Jeśli często zdarza Ci się szukać różnych dokumentów, powinieneś zainstalować sobie aplikację CamScanner. Dzięki niej możesz zapisać zawartość dokumentu w pamięci smartfona i zmienić format pliku na PDF. Aplikacja pozwala na zrobienie zdjęcia nawet pod krzywym kątem. Następnie pokazujemy jej, gdzie są rogi kartki i aplikacja prostuje zdjęcie. Na zdjęcia mamy 400 MB wirtualnego dysku producenta aplikacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisywać pliki na Google Drive czy w innym dysku wirtualnym.

Do plików można dodać zarówno notatki, jak i tytuł. Pozwala on także na udostępnianie plików dla znajomych i łączenie plików w jeden dokument PDF.

Jeśli skanujesz dużo drukowanych notatek, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest Evernote. Te oprogramowanie jest wyposażone między innymi w program OCR, który zamienia treść ze zdjęcia na tekst, który możesz potem edytować. W takiej formie nie przechowasz paragonu, ale znakomicie sprawdza się do książek i innych dokumentów. Na który z nich się zdecydujesz?

Dodaj komentarz