Chromebook – tani i dobry

Chromebooki nareszcie odnalazły swoją niszę

Jeszcze kilka lat temu tablety nie mogły odnaleźć swojego miejsca na rynku urządzeń mobilnych. Komputery z systemem Windows oferowały więcej za niższą cenę i nie mogły być zastąpione tabletami. Po kilku latach intensywnej pracy nad Androidem, tablety się przyjęły, natomiast netbooki na tym systemie operacyjnym dalej pozostały w cieniu. Czy się to zmieni dzięki komputerom Chromebook? Google jak zwykle ma wielkie wizje.
Chromebooki oferują klawiaturę normalnej wielkości, lekki system operacyjny, który zajmuje minimum miejsca i pozwala na pracę w chmurze. System operacyjny Chrome OS jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które używają komputera do przeglądania sieci oraz do słuchania muzyki i oglądania zdjęć – czyli dla większości z nas. Chromebooki są bardzo tanie – nowy model Samsunga można kupić za niecałe 200 dolarów. Oferują wysoką jakość ekranu oraz doskonale radzą sobie z kilkoma zadaniami na raz.
Komputery Chrome dobrze sprawdzają się w takich miejscach jak sklepy i punkty obsługi klienta. Są świetnym rozwiązaniem także w przypadku komputera domowego.

Dodaj komentarz