Ciekawe obudowy do Nexusa

Jeśli jest mowa o designie smartfona dostosowanym do potrzeb użytkownika, to przede wszystkim pojawia się nam przed oczami Motorola wraz z jej systemem customizacji Moto Maker. Można było w nim wybrać wiele rodzajów obudowy i nawet materiałów, z których ona została wykonana.

Na szczęście firma Google zadbała o to, by także Nexus 5 nie wyglądał nudno i zaprezentowała serwis, który pozwala na dopasowanie obudowy do tego modelu. Nazywa się MapMe, a na tym portalu mamy okazję podziwiać różne obudowy w ciekawych schematach kolorystycznych. To nieco mniejsza różnorodność, niż w przypadku Motoroli, ale inne firmy nie dają w ogóle takich możliwości. Niestety, ale jest jeden minus portalu MapMe – o ile sam Nexus jest urządzeniem przystępnym cenowo i dość tanim, to obudowy na ten model już do takich nie należą.

Niektóre osoby wykorzystują nowoczesną technikę i tworzą obudowy na drukarkach 3D. Za kilka lat ta technika się znacznie rozpowszechni, a dziś taką wydrukowaną obudowę trzeba jeszcze pomalować we własnym zakresie.

Dodaj komentarz