Colorfly CT132 – tablet o pokaźnych rozmiarach.

Dzisiejszy świat urządzeń mobilnych oszalał – tablety robią się coraz mniejsze, smartfony coraz większe. Jeśli nie chcesz wysilać wzroku na marnym ekranie o wielkości 8 czy 10 cali, zainwestuj w Colorfly CT132. Na półce sklepowej prezentuje się jak prawdziwe monstrum – ma 13.3 cala. Tablety o tej wielkości to nie nowość – Archos prezentował kiedyś FamilyPad – model z podobnym ekranem.

Urządzenie jest wielkości ekranu dużego laptopa, siłę do pracy daje mu procesor czterordzeniowy Allwinner A31. Cena – nie wydaje się wysoka, jak na taki ewenement wśród tabletów – wynosi około 330 dolarów. Sprzęt wyposażono w kartę graficzną, 2 GB pamięci ram, 16 GB dysku twardego. Wejście na karty micro SD pozwala na rozszerzenie pamięci. Zawodzi rozdzielczość ekranu – jest taka sama lub nawet mniejsza, co w przypadku o wiele mniejszych tabletów. Wynosi 1280 na 800 pikseli.

Sprzęt działa pod kontrolą Androida w wersji 4.1 Jelly Bean. Aparat z przodu i z tyłu ma taką samą rozdzielczość – wynosi 2 megapiksele. Sprzęt wyposażono w WiFi, HDMI oraz bardzo pokaźną baterię. Ma aż 8000 mAh i pozwala na pracę przez 8 godzin. Nie sprawdzi się w przypadku użytkowników, szukających kompaktowych rozwiązań, ale może się świetnie sprawdzać w dużej torbie biznesmena.

Dodaj komentarz