Czy pojawi się plastikowy HTC M8?

HTC zawsze podkreśla fakt, że nowy model One M8 posiada metalową obudowę, dlatego jest ładniejszy i wytrzymalszy od smartfonów konkurencji. Plotki z Chin wskazują jednak na to, że tajwańska firma wyprodukuje także ten sam model w obudowie z plastiku.
Plotka nie została jeszcze potwierdzona, a w historii firmy HTC można natknąć się na kilka plastikowych modeli. Jeśli nowy HTC powstanie w takiej wersji, to prawdopodobnie będzie przeznaczony na rynek krajów wschodnich oraz Chin, gdzie liczy się cena smartfona, a nie jego obudowa.
Smartfon HTC M8 kosztuje w Chinach około 616 euro, co nieco powstrzymuje jego sprzedaż. Plastikowa obudowa może obniżyć jego cenę nawet do poziomu 350 euro, przy zachowaniu identycznego wyglądu. Nie wiadomo, czy firma zamierza zrobić także plastikowe modele smartfonów HTC Butterfly, ale wszystko na to wskazuje.
Nowa wersja HTC One M8 pojawi się w przyszłym miesiącu. HTC może wtedy odnieść sukces na rynku chińskim, na którym obecnie sprzedaje się najwięcej smartfonów na całym świecie.

Dodaj komentarz