Dell Chromebox – jeden z najtańszych komputerów

Marka Chromebox do tej pory kojarzyła się jedynie z tanimi laptopami, które umożliwiały odpalenie systemu operacyjnego od Google. Dell wymyślił własnego Chromebooka – w cenie około 600 otrzymujemy bardzo mały komputer stacjonarny, który można postawić obok monitora.

Dell Chromebox jest sprzedawany z klawiaturą i myszką, dzięki czemu nie trzeba ich dokupywać osobno. Procesor w tym modelu to Intel Celeron czwartej generacji, a ilość RAM to 2 GB. Model miał być początkowo sprzedawany w cenie 295 dolarów, jednak firma obniżyła jego cenę.

Chromeboxy są jeszcze nieznane w Polsce, jednak takie rozwiązanie daje ogromne możliwości. W pudełku wielkości dużego routera mieszczą się wszystkie niezbędne porty, dzięki czemu można do niego podłączyć głośniki i ekran.

Model oferuje wydajność, która pozwala na codzienne korzystanie z internetu nawet w przypadku dużych ekranów. Minusem dla użytkowników może być mała ilość RAM, która przydaje się podczas przeglądania sieci. Dla większości użytkowników domowych Chromebox powinien być wystarczający.

Dodaj komentarz