Doniesienia na temat rozwoju Sony w USA

Seria Xperia produkowana przez firmę Sony zdobyła sobie miliony fanów na całym świecie. Członek zarządu Sony, Kaz Hirai twierdzi jednak, że firma stawia raczej na sprzedaż smartfonów na innych rynkach, niż tylko USA.

Za największy rynek docelowy firma stawia sobie rodzimą Japonię. Obecnie jest to drugi w kolejności rynek zbytu Sony. Pierwszym jest Europa, gdzie firma ostro konkuruje ze smartfonami innych firm – przede wszystkim Apple. Te dwa rynki zbytu zawierają ponad 60 % sprzedaży. W USA rynek dla Sony jest mniej przystępny, firma narzeka także na braki w kadrze zarządzającej. Tacy giganci jak Apple czy Samsung (HTC w nieco mniejszym stopniu) mają tam bardzo silne przedstawicielstwa. Koncentracja na rynku europejskim będzie dla nas korzystna – Sony będzie wprowadzać nowe modele sprzętu w Anglii, skąd jest na pewno krótsza droga do premiery w Polsce, niż ze Stanów.
Sony nie zasypuje gruszek w popiele i wprowadza nowe modele – jednym z nich jest niesamowity Sony Xperia Z1 z kamerą 20 mp.

Dodaj komentarz