Dzięki Yanosikowi jazda autostopem stanie się prostsza

Prawie 1,5 miliona pobranych aplikacji, 5 lat doświadczenia na rynku i 200 mln przejechanych kilometrów każdego miesiąca. Dzięki tym atutom Yanosik wprowadza rozwiązanie, jakiego w Polsce jeszcze nie było – real-time ridesharing! Pomysł reaktywuje ideę autostopu i wprowadza ją w XXI wiek!

Na czym to polega?
Potencjał Yanosika postanowiono wykorzystać wprowadzając unikatowe na skalę Polski rozwiązanie – real-time ridesharing. To rodzaj znanego pod nazwą carpooling sposobu podróżowania. Z tą różnicą, że wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne: nawigację GPS, smartphony i sieci społecznościowe.

W myśl tej idei na rynek wchodzi innowacyjne rozwiązanie – aplikacja Yanosik Autostop. Jej działanie opiera się na bezpośredniej interakcji z aplikacją Yanosik, która od lat z powodzeniem ostrzega kierowców przed radarami i zagrożeniami na drogach. Od teraz zaktualizowany Yanosik będzie informować dodatkowo o autostopowiczach, którzy zalogują się w Yanosiku Autostop.

– To zupełnie nowy produkt, którego w Polsce jeszcze nie było. Chcemy, aby użytkownicy czuli się bezpiecznie korzystając z naszych aplikacji. Dlatego, zanim opadną emocje związane z premierą czegoś tak unikatowego jak Yanosik Autostop, nasza ekipa autostopowa wyruszy w Polskę, aby przekonać innych, że autostop z Yanosikiem jest możliwy – mówi Adam Tychmanowicz, prezes Neptis S.A. i pomysłodawca aplikacji Yanosik i Yanosik Autostop.

Dla kogo autostop z Yanosikiem?
Nowa aplikacja to rozwiązanie, które może okazać się przydatne nie tylko autostopowiczom-podróżnikom, ale również osobom, które mają utrudniony dojazd do pracy lub studentom często podróżującym między domem rodzinnym a uczelnią. Transport publiczny zawodzi, a przy tym jest drogi, więc Yanosik Autostop to dla niego doskonała alternatywa. Darmowe przejazdy to, rzecz jasna, wynik uprzejmości kierowców, którzy korzystają z aplikacji Yanosik, ale także sposób, aby rozszerzyć ideę pomagania na drodze o nowy obszar. Do tej pory kierowcy pomagali sobie nawzajem zgłaszając poprzez aplikację Yanosik zagrożenia na drodze, kontrole drogowe itp. i dzięki temu unikali mandatów oraz omijali korki. Teraz mają okazję zrobić coś dobrego dla innych – zabrać autostopowicza. Poza tym, dla kierowców, którzy samotnie przemierzają setki kilometrów polskich dróg, towarzystwo rozmownego podróżnika będzie miłą odmianą. A gdy dodatkowo zaoferuje możliwość poprowadzenia samochodu, to czego chcieć więcej?

Siła tkwi w społeczności
Podróżowanie z Yanosikiem Autostop to również alternatywa dla osób, które zawsze chciały spróbować swoich sił w „stopowaniu”, ale miały obawy przed tą formą podróżowania. Dzięki aplikacji zyskują większą pewność, że kierowca, który ich zabierze, jest wiarygodny. Dodatkowo zmniejsza się czas oczekiwania na pojazd. – Naszą siłą jest ogromna społeczność użytkowników Yanosika, którzy łącznie pobrali aplikację już prawie 1,5 miliona razy i miesięcznie przemierzają do 200 mln kilometrów polskich dróg – chwali się Adam Tychmanowicz. Dzięki tak licznej społeczności kierowców, znacznie zwiększają się szanse autostopowiczów na to, by zostać zabranym we wspólną podróż.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Jak w przypadku wszystkich innowacyjnych rozwiązań, również Yanosik Autostop powstał w myśl zasady, że potrzeba jest matką wynalazku. – Sam kiedyś podróżowałem na stopa i wiem, ile cierpliwości trzeba mieć stojąc przy drodze. Z kolei jako kierowca zdaję sobie sprawę, że nie każdy autostopowicz to goniący za przygodą podróżnik. Yanosik Autostop powstał, aby podróże autostopowe były łatwe i bezpieczne zarówno dla autostopowiczów, jak i kierowców – mówi Tychmanowicz.

Obsługa nowej aplikacji jest bardzo prosta – dzięki możliwości logowania się do aplikacji przez Facebooka nie ma konieczności rejestracji, a dodatkowa opcja wprowadzenia numeru telefonu zwiększa bezpieczeństwo podróży autostopem. W obliczu zbliżającej się wiosny i długiego weekendu majowego, Yanosik Autostop będzie znakomitym towarzyszem podróży. Warto go wypróbować
i przekonać się, że autostop też może wkroczyć w dobę nowoczesności.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play dla każdego użytkownika urządzenia z systemem Android. W przyszłości ma być dostępna również dla innych systemów operacyjnych.

Więcej informacji o aplikacji znajduje się na stronie: yanosik.pl/autostop.

1 komentarz do “Dzięki Yanosikowi jazda autostopem stanie się prostsza”

  1. Yanek nie jest tak fajny jak go malują, wystarczy mi pół roku korzystania, ciągłego stania w korkach i irytujących info o nieistniejacych radarch. Nic nie jest doskonałe jak to mówia. Przesiadłęm sie na iCoyote i jak na razie sprawuje sie o niebo lepiej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz