Earthworm Alchemy – nowy pupil

W sieci pojawiła się gra Earthworm Alchemy, której głównym bohaterem jest dżdżownica. Pomysł na grę przypomina nieco Snake i zabawki tamagochi – musimy zdobywać jedzenie, które przelatuje nad norką dżdżownicy, dzięki czemu staje się ona jeszcze dłuższa.

Im dłużej gramy, tym nasza dżdżownica jest większa i potrzebuje innego pożywienia. Zaczynamy od zielonych kulek, a na koniec dżdżownica przyjmuje kuleczki mieniące się tęczowymi barwami.

W glebie znajdują się różne rzeczy do znalezienia, a za ich odnalezienie otrzymujemy punkty. Na początku gra jest prosta i nie ma w niej reklam, natomiast po kilku rundach musisz oglądać reklamy, a w przeciwnym razie na robaka spadnie bomba i będziesz musiał grać od nowa. To niezbyt sympatyczne podejście do gracza.

Gra jest wciągająca, bo im dłużej gramy, tym więcej dodatków możemy znaleźć. Przypomina to nieco grę Pou. Swoimi osiągnięciami możesz pochwalić się na portalach społecznościowych.

Naszym zdaniem twórcy powinni zrobić płatną grę, w której nie będzie reklam, co zachęciło by znacznie bardziej do grania.

Dodaj komentarz