Elastyczny wyświetlacz – już w przyszłym roku?

Wiele się słyszy o rewolucyjnych elastycznych wyświetlaczach, które rzekomo wkrótce zastąpią tradycyjne ekrany telefonów i urządzeń multimedialnych. Ta technika wydaje się być tak odległa, że trudno uwierzyć w nowy raport BBC, który mówi, że elastyczne wyświetlacze będzie można zobaczyć już w przyszłym roku, a firmą, która jako pierwsza wprowadzi telefon z wykorzystaniem tej technologii będzie Samsung.

Samsung nie jest oczywiście jedyną firmą, pracującą nad technologią elastycznego wyświetlacza. LG, Philips, Sharp, Sony i Nokia, to tylko najpopularniejsze koncerny, ścigające się w wprowadzeniu na rynek elastycznego wyświetlacza. Spekulacje mówiące o tym, że Samsung będzie pierwszym mogą wywołać nie małą burzę wśród pozostałych koncernów.

Oczywiście, nadal nie ma pomysłu na wykonanie elastycznych płyt lub baterie, więc nie należy się jeszcze spodziewać w pełni elastycznych telefonów.

Kiedy skończy się koszmar popękanych wyświetlaczy w drogich smartfonach? Przyjdzie nam na to jeszcze poczekać. Jedno jest pewne – elastyczne wyświetlacze z pewnością będą praktycznie niezniszczalne, więc warto na nie czekać.

Poniżej galeria fotografii z sieci, które przedstawiają elastyczne wyświetlacze w użyciu.

A wy co o nich sądzicie? Czy ten pomysł jest realny i możliwy do wprowadzenia na rynek?

(źródło: www.phonearena.com)

Dodaj komentarz