Evolio Quadra – świetny tablet z kiepską baterią.

Ostatnio zajmujemy się testowaniem nowego tabletu rumuńskiej firmy Ramos. W naszej redakcji przeprowadzono testy takich modeli jak Allview, E-Boda oraz Evolio. Wszystkie te tablety mają procesory Quad Core. W dzisiejszym artykule postaramy się powiedzieć nieco o tablecie Evolio Quadra. Produkt pojawił się na początku lata. Koszt to około 300 dolarów. Za tą cenę dostajemy świetnie wyglądający tablet, który znacznie odbiega stylistyką od sztampy, która można znaleźć na sklepowych półkach.

Waży 535 gram i jest gruby na 9.5 milimetra. Ciekawie prezentują się zaokrąglone rogi. Ramka dookoła tabletu jest bardzo cienka, dlatego można pomylić go z o wiele droższymi tabletami. Firma zapewnia, że obudowa jest wykonana z aluminium, ale w niektórych miejscach, takich jak pokrywka gniazda kart microSD i wejścia microUSB wygląda jak zwykły plastik.

Podsumowując, tablet świetnie przydaje się w domu, ponieważ bardzo wygodnie ogląda się na nim firmy i gra w gry komputerowe. Pomaga w tym ekran o proporcjach 16/9 oraz rozdzielczość 1280 na 800 pikseli. Procesor to Cortex A9 1.2 GHz. Niepokoi nieco krótki czas trzymania baterii – dlatego jest kiepskim rozwiązaniem na wyjazd w miejsce, gdzie nie będziesz miał możliwości naładowania go.

Dodaj komentarz