Facebook – co przynosi wielka aktualizacja do wersji 2.0?

Facebook na Androida nigdy nie zachwycał swoją szybkością. Mark Zuckerberg i spółka zauważyli to niedomówienie, więc w pocie czoła pracowali nad aktualizacją.

I w taki oto sposób mamy aktualizację, która przez niektórych nazywana jest aktualizacją do wersji 2.0. Znajdziemy tutaj szereg usprawnień, jednak raczej tą najbardziej widoczną jest poprawiona szybkość samej aplikacji – sam Facebook ładuje się o niebo szybciej, a zdjęcia wczytują się błyskawicznie. Zauważyłem także większą płynność w przewijaniu elementów na osi czasu i w aktualnościach. To wszystko to zasługa zrezygnowania z języka HTML 5, a zastąpienie go alternatywami rozwiązaniami, które lepiej współpracują z systemem Android.

Ponadto zmianie uległ także interfejs – od teraz pasek nowych zdarzeń wyświetla więcej zdarzeń bez konieczności jego odświeżania, a niektóre elementy przeszły lekki lifting. Aktualizacja waży dokładnie 13 MB i jest dostępna do pobrania z Google Play. Wszystkim osobom korzystającym z Facebooka polecam zaktualizować swoją aplikację – na pewno się nie zawiedziecie.

 

Dodaj komentarz