FX0 – ciekawy smartfon z Firefox OS

Większość smartfonów wygląda dziś identycznie i różnią się jedynie kolorami obudowy. FX0 to smartfon, który wygląda zupełnie inaczej od modeli konkurencji, ponieważ ma zupełnie inną obudowę.

FX0 to smartfon z systemem operacyjnym Firefox OS. Obudowa wyróżnia się tym, że jest przezroczysta i pokazuje użytkownikowi to, co znajduje się w środku smartfona. Na przycisku Home wkomponowano logo Firefoxa.

Smartfon ma ekran 4,7 cala i rozdzielczość 720p. Szybkie działanie zapewnia mu procesor Snapdragon 400 1,2 GHz, natomiast bateria w tym modelu ma 2370 mAh. Dodatkowo, można korzystać z 1,5 GB pamięci RAM.
Na dane mamy 16 GB pamięci, które można rozszerzyć za pomocą karty pamięci. Kamera z tyłu modelu ma 8 MP, natomiast z przodu – 2.1 MP. Jedyny dostępny kolor to złoty.
Smartfon kosztuje około 1200 złotych. Wiele osób uważa, że jest po prostu brzydki – elektronika pomalowana na złoty kolor przypomina raczej kiepskie kalkulatory, niż kojarzy się z elegancją. Trudno dziś powiedzieć, czy FXO pojawi się w Europie.

Dodaj komentarz