Google Ara już w sprzedaży

Google Ara to projekt, który rozwija się w powolnym tempie. Okazuje się, że niedługo będzie można kupić bardzo wczesną wersję urządzenia. Przypominamy, że Google Ara to smartfon, w który można szybko wymienić moduły odpowiedzialne za procesor, baterię, wyświetlacz czy pamięć RAM.

Smartfon w pierwszej kolejności pojawi się w sprzedaży w Portoryko. Na razie można kupić 11 różnych modułów – między innymi 2 procesory (Marvell lub Nvidia Tegra K1), ekran HD i aparat 5 MP. Dostępne jest już Wi-Fi, Bluetooth i porty USB.

Model na razie nie zachwyca ani wydajnością, ani czasem działania na baterii, ale pamiętajmy, że to wczesna wersja. Ciekawy jest pomysł na dystrybucję tego modelu – ma być sprzedawany z samochodów, a klient może przed zakupem wybrać moduły, które mają być użyte w jego konfiguracji. Nie wiem, jak Tobie, ale mi taki pomysł się podoba. Dzięki temu możesz wyposażyć swój smartfon w takie elementy, jakie są Ci potrzebne i nie będziesz skazany na podstawową konfigurację producenta. Czekamy na rozwój projektu.

Dodaj komentarz