Google wprowadzi nową wyszukiwarkę dla dzieci

Jedną z największych inwestycji ostatnich lat było przejęcie portalu YouTube przez Google. Google zauważyło, że bardzo dużo użytkowników tego portalu z filmami to dzieci i zamierza poprawić działanie swojej wyszukiwarki po to, by do najmłodszych trafiała jedynie ta treść, która jest dla nich odpowiednia.

Nowa wyszukiwarka Google, która wyświetla treść odpowiednią dla dzieci ma działać w zupełnie inny sposób. Silnik wyszukiwarki będzie pomijał treść, która nie tylko jest nieodpowiednia dla dzieci, ale także taką, która ich nie zainteresuje.

Dzieci na pewno nie powinny wchodzić na strony z rozkładami jazdy czy też na strony bankowe i dlatego Google pracuje nad dopracowaniem nowych algorytmów wyszukiwania. Do tego zadania twórców Google zainspirowały doświadczenia z własnymi dziećmi, które miały duży problem na przykład ze znalezieniem bajek na ulubiony temat.

Polskie dzieci nie mają takich problemów i często kilkuletnie dziecko zna się na działaniu Google lepiej, niż jego rodzic. Czy twoje dziecko też tak ma?

Dodaj komentarz