Hook – minimalistyczna gra Polaków

Programiści z Polski mają ogromną wyobraźnię i potrafią zrobić grę, która wciąga na długie godziny nawet wtedy, gdy niemal nie ma grafiki. Taką aplikacją jest Hook, w której na ekranie widać jedynie konstrukcję w odcieniach szarości. Naszym zadaniem jest rozebranie tej konstrukcji tak, by części zostały odsunięte w odpowiedniej kolejności.

Jeśli zrobisz to źle, elementy zahaczą o siebie i przegrasz. Sterowanie jest bardzo proste – na ekranie są punkty, które trzeba nacisnąć po to, by usunąć elementy z planszy. Siłą tej gry jest prostota i spokój – aby przechodzić poszczególne plansze musisz dużo kombinować. Na szczęście nie ma w niej czasu ani innych elementów, które mogą Cię rozpraszać.

Jak widać, do zrobienia rewelacyjnej gry nie trzeba inwestować tysięcy dolarów w grafikę. Hook wskazuje, że najważniejszy jest pomysł. W dalszym poziomach robi się znacznie trudniej.

Hook można ściągnąć na smartfony z systemem Android, iOS i Windows Mobile za niewielką kwotę. Polecamy wszystkim fanom gier logicznych.

1 komentarz do “Hook – minimalistyczna gra Polaków”

Dodaj komentarz