HTC One Me – nowy model od koreańskiego producenta

Na rynku pojawiła się kolejna nowość z rodziny telefonów HTC – mowa o HTC One Me, to smartfon z klasą, który zostanie doceniony przez niemal każdego użytkownika.

Na pierwszy rzut oka wrażenie robi ultranowoczesna obudowa z poliwęglanu. Jak wiadomo wygląd to nie wszystko, zatem warto przyjrzeć się bliżej jego możliwościom technicznym.

A są one niemałe. Smartfon, jako pierwszy dysponuje 8 rdzeniowym procesorem MediaTek Helio X10 – o 64 bitowej konstrukcji. Poza tym posiada 3 GB pamięci RAM, a także 64 GB pamięci wewnętrznej.

Wrażenie robi wyświetlacz o bardzo wysokiej rozdzielczości – 1440 x 2560 px. W połączeniu z 20 mpix kamerą stanowi fantastyczny sprzęt nie tylko do prowadzenia rozmów telefonicznych, ale także pozwoli na rejestrowanie filmów w świetnej jakości –4K UHD.

HTC One Me korzysta z systemu Google Android 5.0 Lollipop z HTC Sense. Warto też wspomnieć o dość pojemnej baterii – która pomieści 2840. Łączność z Internetem poprzez sieć LTE, Wi-Fi, NFC. Posiada czytnik linii papilarnych.

Na obecną chwilę wiadomo, że w pierwszej kolejności trafi na rynek chiński, zaraz potem powinien pojawić się w Europie.

Dodaj komentarz