Huawei pokazuje nowy tablet

Firma Huawei pokazała kolejny ciekawy tablet, mianowicie model Media Pad X1 Black Soul, który różni się od poprzednika kolorem obudowy.

Tablet ma przekątną 7 cali i zagęszczenie pikseli 323 ppi, procesor quad core Hisilicon Kirin 910, jego procesor jest taktowany zegarem 1.6 GHz. Do wyposażenia tego modelu należy też 2 GB RAM, 16 GB miejsa na dane i kamera 13 MP z tyłu modelu. System operacyjny to jego największy minus – do dyspozycji mamy Androida 4.2. Znacznie lepiej wypada bateria 5000 mAh i aluminiowa obudowa. Grubość tego modelu wynosi 7,18 mm. Cena to około 900 złotych, co za tak dokładnie wykonany tablet nie jest dużą sumą.

Huawei do niedawna był znany jedynie z innych urządzeń, takich jak routery internetowe, natomiast niewiele osób kojarzyło go z komórkami i tabletami. Ekspansja tego producenta na rynku azjatyckimi zmieniła sytuację, dlatego Huawei powoli mierzy się ze znacznie większymi producentami, takimi jak Samsung, LG czy też Sony. Ich urządzenia oferują podobne parametry i są tańsze.

Dodaj komentarz