Interesujący phablet od Alcatela

Samsung Galaxy Note 3 to w dalszym ciągu bardzo popularny model w wielu krajach. W Tajlandii rozpoczęła się promocja nowego tabletu firmy Alcatel, który jest promowany jako bezpośrednia konkurencja tego modelu. Wyposażono go w wyświetlacz 5.5 cala i 720p, Android 4.4 KitKat oraz procesor MediaTek, który ma 8 rdzeni.

Nieco gorzej wypada ilość Ram – 1 GB i pamięć na dane użytkownika, której jest 8 GB. Kamery mają odpowiednio 13 i 2 MP. Alcatel Touch Flash, bo tak brzmi jego nazwa, nieco odbiega możliwościami od słynnego phabletu Samsunga Note 3, jednak jego cena będzie znacznie niższa. Można go dostać w cenie od 180 do 200 dolarów.

Na IFA pojawił się też tablet OneTouch Hero, który ma ekran 8 cali, aluminiową obudowę i rozdzielczość 1920 na 1200 pikseli. Procesor jest podobny, jak w przypadku poprzednika, ma jednak większą pamięć (16 GB) i aparat 5 MP. Niezbyt mocna jest jego bateria – 4000 mAh to połowa wartości dostępnej w większości tabletów najlepszych firm i może wpłynąć na obniżenie jego ceny.

Dodaj komentarz